Blog    |    mobile cargo Wersja mobilna     |     cargo Zaloguj się     |     Przejdź na stronę: cargo |    Przejdź na stronęleaf_podstrona1.jpg
rower-mini.jpg
pomaranczowe_1_podstrona.jpg

INSTRUKCJA PAKOWANIA


Jak przygotować opakowanie przed ekspresową przesyłką kurierską

 

Od początku działalności firmy naszym priorytetem jest zadowolenie Klientów. Aby mieć pewność, że Państwa przesyłka kurierska bez szwanku dotrze na miejsce, zachęcamy do zapoznania się z instrukcją pakowania przesyłek. Odpowiednie zabezpieczenie transportowanych towarów jest jednocześnie gwarancją bezpieczeństwa naszych kurierów rowerowych i zmotoryzowanych dostarczycieli.

Instrukcja nie dotyczy kopert.

Do transportu mogą być przyjmowane tylko przesyłki spełniające standardy określone w niniejszych zasadach.

Do transportu nie mogą być przyjmowane przesyłki bez opakowania zewnętrznego oraz przesyłki niebezpieczne, zagrażające życiu i zdrowiu pracowników.

1. Opakowanie przesyłki


1.1. Opakowanie zewnętrzne

Należy stosować nowe opakowania kartonowe z tektury falistej o dobrej jakości, dostatecznie mocne, by wytrzymało ciężar zawartości i aby można je było układać w stos z innymi kartonami. Karton powinien być na tyle duży, by zmieściła się w nim wyściółka dodatkowo chroniąca produkt przed wstrząsami. Należy ponadto usunąć z kartonu wszelkie naklejki lub inne oznaczenia pozostałe po poprzednich przewozach.

1.2. Wyściółka

Należy stosować wyściółkę, która będzie zapobiegać przesuwaniu się produktu podczas transportu. Przedmioty kruche lub szczególnie delikatne należy owijać każdy z osobna. Produkty należy zabezpieczyć wyściółką (przynajmniej 2-3 cm) ze wszystkich stron nie pozostawiając wolnych przestrzeni.

1.3. Zaklejanie

Paczki powinny być zaklejone mocną, specjalnie do tego celu przeznaczoną taśmą. Nie stosować papieru ani sznurka. Naklejki z adresem i informacjami o przesyłce należy umieścić na wierzchu kartonu. Nie należy umieszczać naklejek na szwach, zamknięciach ani na taśmie klejącej. Jako dodatkowe zabezpieczenie należy włożyć duplikat naklejki adresowej do środka paczki.

1.4. Ponowne wykorzystanie opakowania

W razie ponownego wykorzystania używanych kartonów, należy się upewnić, że są one na tyle w dobrym stanie, by wytrzymać ciężar przesyłki. Ponadto należy usunąć z nich wszelkie stare naklejki, gdyż mogą wprowadzić przewoźnika w błąd. Jednak zaleca się aby, każdorazowo używać nowych opakowań, ponieważ stare mogą nie zapewnić dostatecznej ochrony przesyłce.

1.5. Informacje końcowe

Opakowania kartonowe przesyłek nie powinny posiadać:
1. uszkodzeń
2. wgnieceń
3. wybrzuszeń
4. zamoczeń
5. uszkodzonej/słabej taśmy klejącej
6. starych etykiet, dowodów nadania

 

 2. Waga i wymiary przesyłek


2.1. Maksymalna waga

• maksymalna waga paczki wynosi 70kg.

2.2. Maksymalne wymiary

Paczka sortowalna - długość do 120 cm, wysokość do 80 cm, szerokość do 80 cm oraz suma wysokości i obwodu podstawy do 300cm (d + w x 2 + s x 2)
Paczka niesortowalna* - długość od 120 cm do 270 cm oraz suma wysokości i obwodu podstawy nie może przekroczyć 330 cm (d + w x2 + s x2)


* Obowiązuje dopłata za obsługę przesyłki niesortowalnej wg Cennika


AKTUALNOŚCI


Nowa usługa lokalna - Na jutro

Miło nam przedstawić nową usługę, jaką dodajemy do swoich lokalnych usług w Łodzi w serwisie "Na jutro"

 

ECO Next Day_11 


czytaj całość...archiwum aktualności
Nowe cenniki międzynarodowe

Przedstawiamy nową ofertę na wysyłkę przesyłek kurierskich w serwisie standardowym ECO i priorytetowym EKSRES. Rozszerzyliśmy swoją ofertę o kolejne kraje i obniżyliśmy ceny ...


czytaj całość...archiwum aktualności
90 000 km elektrykiem

Po ponad 3 latach kurierskiej służby nasz najstarszy samochód elektryczny przejechał już 90 tyś km. Tym samym - ładując go niemal wyłącznie ze Słońca - uniknęliśmy emisji niemal 30 ton CO2 i wielu setek kg różny innych silnie trujących substancji.


czytaj całość...archiwum aktualności
logo_teatr_powszechny.jpg
logo-pinokio.jpg
amg_logo.jpg
pzu.jpg
zak.jpg

Przesyłki kurierskie Quriers to ekspresowy i tani transport paczek w całej Polsce i za granicę. Nasi kurierzy rowerowi przemierzają Kraków, Warszawę, Łódź i Katowice.

wersja mobilna strony