FAQ Quriers - poradnik kurierski

« wróć

FAQ - zbiór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi

 

1) Co to jest przesyłka Same Day? 

Same Day Delivery, czyli dostawy tego samego dnia. Firma Quriers specjalizuje się w takich dostawach od blisko 20 lat.
Ten typ przesyłek wyszczególniony jest w zakładce Oferta/Cennik - Przesyłki miejskie "Na Dziś". Usługa realizowana jest na terenie Katowic, Krakowa, Łodzi, Warszawy i Wrocławia.

 

2) Co to jest przesyłka Next Day?

Next Day Delivery, czyli dostawy dnia kolejnego od zlecenia/odbioru przesyłki. Ten typ przesyłek wyszczególniony jest w zakładce Oferta/Cennik - Przesyłki krajowe.

 

3) Co to jest przesyłka dworcowa?

Jest to przesyłka Same Day realizowane pomiędzy różnymi miastami przy współpracy kurierów Quriers z przewoźnikami PKP/PKS. Usługa ograniczona jest do paczek o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach: 20 x 40 x 50 cm, w przypadku rulonu: do 150 x 20 cm średnicy.

 

4) Co to jest paczka standardowa?

Paczka w kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. W przypadku paczki kurierskiej wymiar najdłuższego boku nie może przekroczyć 120 cm, a suma wymiarów nie może przekraczać 220 cm.

 

5) Co to jest paczka niestandardowa?

Paczka, której jeden z wymiarów przekracza 120 cm lub której suma wymiarów (długość + szerokość + wysokość) przekracza 220 cm. Paczką niestandardową są również: elementy o kształcie okrągłym, cylindrycznym lub owalnym, o nieregularnych kształtach lub/i z wystającymi elementami. 

 

6) Co to jest paczka gabarytowa?

Paczka o małej wadze i dużych wymiarach, dla której waga gabarytowa jest większa niż waga rzeczywista paczki. Waga gabarytowa obliczana jest według poniższego wzoru:

( Długość [cm] * Szerokość [cm] * Wysokość [cm] ) / 6000

 

7) Co to jest przesyłka pobraniowa COD?

z angielskiego Cash On Delivery, czyli opcja zapłaty przy odbiorze. 

W momencie nadania przesyłki nadawca określa kwotę, którą chce otrzymać od odbiorcy jako zapłatę za wysyłany towar. Kurier doręczając taką przesyłkę pobiera od odbiorcy określoną kwotę, z której w tym samym dniu rozlicza się w kasie firm kurierskiej, a następnie ta przelewa w wyznaczonym czasie należność na konto bankowe nadawcy.

 

8) Czy mogę nadać przesyłki powyżej 30kg ?

Tak, możliwe jest nadanie przesyłki do 50kg, a powyżej tej wagi proponujemy wysyłkę paletową.

 

9) Czy mogę wysłać listy za granicę?

Tak, firma Quriers zarejestrowana jest jako Operator Pocztowy i współpracuje z innymi operatorami w tym zakresie. Mamy podpisaną umowę, która pozwala nam wysyłać i monitorować pocztę międzynarodową za pośrednictwem dedykowanego systemu informatycznego poprzez platformę internetową. Usługa pocztowa dotyczy przesyłek od 20g do 2kg. 

 

10) Czy mogę dodatkowo wspierać środowisko z Quriers?

Tak, poza wymianą floty samochodowej na przyjazną środowisku uczestniczymy w programie unijnym CO2urier, w którym klient zyskuje możliwość offsetu dwutlenku węgla przy składaniu zlecenia dla każdej nadawanej przesyłki.