O nas

Działalność kurierska

Firma Quriers została założona w 1998 roku przez dwóch studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Stworzyli oni jedną z pierwszych w Polsce agencję kurierską, w której do przewożenia przesyłek wykorzystano rowery. Wzór stanowiły dla nich zachodnie rynki, gdzie kurierzy rowerowi już od dawna byli zjawiskiem codziennym. Kurierzy poruszający się na rowerach o wiele sprawniej niż samochody pokonują przeszkody drogowe, takie jak korki czy remonty. Co więcej, rower jako środek transportu jest całkowicie przyjazny dla środowiska. Nasi Klienci docenili jakość i szybkość usług firmy, dzięki czemu w 2003 roku mogła ona powiększyć zakres oferowanych usług i oddać do ich dyspozycji serwis o zasięgu krajowym. Model naszego biznesu z powodzeniem udało się nam przenieść na grunt innych miast. W latach 2005-2007 powstają prężnie rozwijające się odziały w Warszawie, Krakowie, Katowicach oraz Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie. Aby możliwe było sprawne zarządzanie oddziałami oraz obsługa tysięcy paczek naszych klientów wdrożyliśmy profesjonalne oprogramowanie warszawskiej firmy Opennet. Obecnie dysponujemy flotą samochodów, zarówno jedno jak i wielopaletowych, dostosowanych do transportu przesyłek rozmaitej wielkości, co umożliwia szybką i pewną dostawę, niezależnie od miejsca przeznaczenia.

Działalność transportowa

Quriers Cargo powstaje w 2006 roku jako uzupełnienie i rozszerzenie Quriers Przesyłki. Działalność oparliśmy na flocie własnych aut ciężarowych jak również szeregu skrupulatnie dobranych podwykonawców. Prowadzimy licencjonowany transport na terenie Polski i Europy, a bezpieczeństwo przewożonych przez nas towarów zapewnia Ubezpieczenie OC Przewoźnika gwarantujące ochronę do wysokości 120 tyś. USD.

Działalność magazynowa

W celu zapewnienia naszym klientom kompleksowej obsługi logistycznej w 2007 roku otwieramy pierwszy magazyn. Rozwiązanie to pozwala nie tylko na magazynowanie towarów, ale również wspiera działalność kurierską i transportową pozwalając na przechowanie i przygotowanie przesyłek do wysyłki, przeładunek i konfekcjonowanie towaru.

Ekologia

Wizerunek naszej firmy chcemy budować nie tylko w oparciu o kompleksową i profesjonalną obsługę logistyczną ale również o świadomość ekologiczną i odpowiedzialność społeczną. Większość naszej floty to auta kupione jako nowe o niskiej emisji CO2. Jako pierwsza firma kurierska w Polsce w 2013 zakupiliśmy samochód w pełni elektryczny marki Nissan Leaf. Po 2 latach testów postanowiliśmy rozbudowywać flotę EV o inne marki i modele. Oprócz tego wszystkie nasze odziały zatrudniają rowerzystów, którzy nie tylko nie zanieczyszczają środowiska ale obniżają też natężenie ruchu. Wprowadziliśmy również długofalowy program sadzenia drzew, dzięki któremu udało się już obsadzić 2 ha lasu. Ponadto prowadzimy selektywną zbiórkę odpadów i baterii.