O nas

Działalność kurierska

Firma Quriers została założona w 1998 roku przez dwóch studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Stworzyli oni jedną z pierwszych w Polsce agencję kurierską, w której do przewożenia przesyłek wykorzystano rowery. Wzór stanowiły dla nich zachodnie rynki, gdzie kurierzy rowerowi już od dawna byli zjawiskiem codziennym. Kurierzy poruszający się na rowerach o wiele sprawniej niż samochody pokonują przeszkody drogowe, takie jak korki czy remonty. Co więcej, rower jako środek transportu jest całkowicie przyjazny dla środowiska. Nasi Klienci docenili jakość i szybkość usług firmy, dzięki czemu w 2003 roku mogła ona powiększyć zakres oferowanych usług i oddać do ich dyspozycji serwis o zasięgu krajowym. Model naszego biznesu z powodzeniem udało się nam przenieść na grunt innych miast. W latach 2005-2007 powstają prężnie rozwijające się odziały w Warszawie, Krakowie, Katowicach oraz Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie. Aby możliwe było sprawne zarządzanie oddziałami oraz obsługa tysięcy paczek naszych klientów wdrożyliśmy profesjonalne oprogramowanie warszawskiej firmy Opennet. Obecnie dysponujemy flotą samochodów, zarówno jedno jak i wielopaletowych, dostosowanych do transportu przesyłek rozmaitej wielkości, co umożliwia szybką i pewną dostawę, niezależnie od miejsca przeznaczenia.

Działalność transportowa

Quriers Cargo powstaje w 2006 roku jako uzupełnienie i rozszerzenie Quriers Przesyłki. Działalność oparliśmy na flocie własnych aut ciężarowych jak również szeregu skrupulatnie dobranych podwykonawców. Prowadzimy licencjonowany transport na terenie Polski i Europy, a bezpieczeństwo przewożonych przez nas towarów zapewnia Ubezpieczenie OC Przewoźnika gwarantujące ochronę do wysokości 120 tyś. USD.

Działalność magazynowa

W celu zapewnienia naszym klientom kompleksowej obsługi logistycznej w 2007 roku otwieramy pierwszy magazyn. Rozwiązanie to pozwala nie tylko na magazynowanie towarów, ale również wspiera działalność kurierską i transportową pozwalając na przechowanie i przygotowanie przesyłek do wysyłki, przeładunek i konfekcjonowanie towaru.

Ekologia

Wizerunek naszej firmy chcemy budować nie tylko w oparciu o kompleksową i profesjonalną obsługę logistyczną ale również o świadomość ekologiczną i odpowiedzialność społeczną. Większość naszej floty to auta kupione jako nowe o niskiej emisji CO2. Jako pierwsza firma kurierska w Polsce zakupiliśmy samochód w pełni elektryczny marki Nissan Leaf. Oprócz tego wszystkie nasze odziały zatrudniają rowerzystów, którzy nie tylko nie zanieczyszczają środowiska ale obniżają też natężenie ruchu. Wprowadziliśmy również długofalowy program sadzenia drzew, dzięki któremu udało się już obsadzić 2 ha lasu. Ponadto prowadzimy selektywną zbiórkę odpadów i baterii.